SATIŞ NOKTALARI:

Ürünlerimizin toptan satışları TAR-PAZ TARİŞ ÜZÜM PAZARLAMA GIDA SAN. VE TİC. A.Ş. tarafından yapılmaktadır. Lütfen www.tarpaz.com.tr adresi ziyaret ediniz.

Ürünlerimizin perakende satışları, Konak ve Karşıyaka satış mağazalarımız ile Kooperatiflerimizin satış mağazalarında ve çeşitli hipermarket zincirlerinde yapılmaktadır.

Ayrıca ürünlerimiz için Türkiye'nin her yerinden ( 0232 )  482 12 17 - 484 71 33 - 364 49 04 numaralı telefonları arayarak sipariş verebilirsiniz. İstediğiniz ürünler mesafeye göre 1 veya 2 gün içinde kargo ile adresinize gönderilecektir.Konak Satış Mağazamız : Mithatpaşa Cad. SSK Konak Tesisleri B Blok No:7/E   Konak / İZMİR
Tel: 0232. 482 12 17
Karşıyaka Satış Mağazamız : Cemal Gürsel Cad. No:286   Karşıyaka / İZMİR
Tel: 0232. 364 49 04
KURU ÜZÜM PEKMEZİ:

Kuru üzümün sulandırılması sonucu elde edilen üzüm suyunun pastörize edilerek evaporasyonu neticesi yoğunlaştırılan pekmez ile 5-5,5 pH da mikrobiyel yükü bulunmayan 70 Brix üzümün kendi bünyesinde bulunan şeker seviyelerinde gıda maddesidir. Yoğun demir bulunması nedeniyle kan yapıcı özelliği vardır. Kalsiyum, vitamin ve mineral yönüyle zengin olup, enerji kaynağıdır. Şeker insana sadece enerji verip şişmanlatmaya yararken, pekmez vücuda enerji sağlar doğal enerji kaynağıdır. Ayrıca pekmez bünyesinde bir miktar karoten ve B vitamini içerir. Bebeklik döneminde beyin gelişmesine olumlu katkı sağlar.
ORGANİK PEKMEZ:

Organik pekmez, hammadde olarak organik üzümlerin kullanıldığı üzüm pekmezidir. Dünyada geniş alanlarda uygulanan klasik tarımın giderek doğal dengeyi bozması sonucu örgütlenen üreticiler doğayı tahrip etmeyen insan sağlığında yan etki yapmayan tarımsal ürünleri tercih etmeye başlamışlardır. Organik pekmez; pestisit kalıntısı bulunmayan zirai ilaç, hormon ve kimyasal gübre kullanmadan yetiştirilmiş üzümlerden üretilen tüketimine kadar her aşaması kontrollü ve sertifikalı tarımsal üretimin sonucudur. Doğal enerji kaynağıdır. Yoğun demir bulunması nedeniyle kan yapıcı özelliği vardır. Vitamin ve mineral yönüyle zengin olup, enerji kaynağıdır.
KARA ÜZÜM PEKMEZİ:

Denizli Çal bölgesinin siyah üzümlerinden üretilmiştir. Bölge üzümlerinin kendine has koku ve nefasetini içerir.

Pekmezin Besin İçeriği ve İnsan Sağlığına Sağladığı Faydalar:
Pekmez de kuru üzüm gibi yüksek şeker içeriği nedeniyle iyi bir karbonhidrat ve enerji kaynağıdır. Ayrıca, mineralleri yoğun olarak içermektedir. Pekmez özellikle günlük kalsiyum, demir, potasyum ve magnezyum gereksiniminin büyük bir kısmını karşılamaktadır. Mineral miktarının fazla ve emilim oranlarının yüksek olması nedeniyle hamile ve emziklilerin, tüberkilozlu hastaların, iyileşme dönemindeki kişilerin diyetinde yer alması önerilmektedir.
Pekmezin çok iyi kaynak olduğu besin öğelerinden biri de kromdur. Dokuların krom içeriği hamilelikte, malnütrisyonda ve yaşla büyük ölçüde azalmaktadır. Krom, glikoz toleransa faktörünün yapısında bulunur. Ve insülün kullanımı ile glikoz metabolizmasını etkiler. Rafinasyon işlemi sonucunda gıdalardaki krom miktarının büyük ölçüde azaldığı göz önüne alınırsa pekmezdeki kromun önemi daha da belirginleşmektedir.

Üzüm ile ilgili daha detaylı bilgi için lütfen burayı tıklayınız.
AMBALAJ ÇEŞİTLERİ: